مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در حاشیه پنجمین نشست ویدیوکنفرانس متخصصان طب سنتی ایران و چین، بر یکپارچگی نظام سلامت و لزوم انجام هر اقدام مرتبط با سلامت مردم بر اساس پروتکل‌های وزارت بهداشت، تاکید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی بنیاد ملی طب ایرانی، به نقل از روابط‌عمومی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، دکتر «محمدرضا شمس اردکانی»، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری چندین نشست مشترک با پزشکان و متخصصان طب چینی دست‌اندرکار در درمان بیماران کرونایی، به‌منظور تبادل تجربیات میان متخصصان طب سنتی دو کشور، تاکید کرد: طب سنتی می‌تواند در بحران‌های حوزه سلامت، از جمله بحران کنونی شیوع کرونا موثر باشد و در این زمینه نیاز است که کاملا بر اساس پروتکل‌های وزارت بهداشت پیش رود.

وی افزود: در حال حاضر پروتکل‌های طب سنتی در مقابله با کرونا در برخی بیمارستان‌ها در حال اجرا است که امیدواریم به‌زودی بتوانیم نتایج مطلوب آنها را به گوش مردم برسانیم.

مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه نظام سلامت، نظامی یکپارچه است و نمی‌شود اقدامات مرتبط با سلامت مردم را خارج از آن انجام داد، گفت: پروتکل‌های طب سنتی در زمینه مهار کرونا و درمان بیماران مبتلا نیز همه از مسیرهای تعریف‌شده توسط وزارت بهداشت پیش رفته‌اند و موفقیت‌های حاصل از آنها، یاری‌کننده نظام سلامت و سیستم بهداشتی‌درمانی کشور در برون‌رفت از این بحران است.

وی ادامه داد: خوشبختانه تا به امروز، سنگرداران حوزه سلامت توانسته‌اند به موفقیت‌های بسیاری در زمینه مهار کرونا دست یابند که یکی از دلایل مهم این امر، تشکل فرماندهی واحد در این زمینه بوده است.